Дата На Създаване: 3 Lang L: none (month-011) 2021
урок для детей 4-5 лет. Программа Tennis10S. Секреты тенниса.

В тази статия: Разбиране на ScoreUsing TerminologyReferences

В света на спорта тенисът има една от най-странните системи за оценка, но вероятно е един от най-вълнуващите спортове. Добрата новина е, че след като сте научили как да вкарате точки, няма да ви е трудно да си спомните.

етапи

Част 1 Разбиране на резултата

1. Направете разликата между игра, сет и мач. Мачът е терминът, използван за означаване на общото време на игра. Мачът се състои от три или пет сета (в зависимост от вашата категория). Всеки сет се играе в минимум шест игри.

2. Разберете как се брои всяка игра. За игра се използва само един играч. Играта обикновено се печели, когато играч (или отбор, ако играете двойки) печели четири размени. Размерът започва със сервис, след което противникът удря топката и точката продължава в изправено положение напред и назад, докато играч не вземе топката или я удари в мрежата. Знайте, че една игра може да продължи седем размяна или повече, докато не приключи. Например един играч може да спечели три пъти, а другият играч четири пъти. Резултатът се присъжда по следния начин:
    • "15 точки" за 1 спечелен удар;
    • "30 точки" за 2 победи;
    • "40 точки" за 3 победи;
    • след 4 спечелени топки, това е "GAME" (това означава края на играта).

3. Знаеш как да обявиш резултата, когато служиш. По време на всяка игра, сървърът е този, който обявява резултата, достатъчно силен за опонента да чака (освен ако не играете в професионален турнир със съдия). Винаги трябва първо да обявите резултата си, а след това и противника. Например:
    • ако сте спечелили две борси и опонентът ви само една, ще обявите "30-15";
    • ако опонентът ви е спечелил три борси, а вие само една, ще обявите "15-40".

4. Разберете как се брои всеки набор Всеки сет се играе, докато играч или отбор (ако играете двойки) спечели шест игри. Преди да започнете да сервирате, винаги трябва да обявите броя спечелени игри от всеки играч, като се започне с резултата ви. Например:
    • ако сте спечелили четири мача и опонентът ви е спечелил две, вие обявявате "4-2", преди да вдъхнете първата услуга на играта.

5. Знайте, че винаги трябва да имате две игри напред, за да спечелите. Това важи както за игри, така и за комплекти. Ето няколко примера.
    • Ако резултатът е 40 до 40, трябва да спечелите два пъти подред, за да спечелите играта (вижте точка 3).
    • Ако всеки играч е спечелил пет мача, резултатът е 5 игри до 5 и трябва да спечелите още две последователни игри, за да направите резултат от 7 до 5 и да спечелите сета.
    • Ако има 5 мача до 5 и спечелите следващата игра, резултатът става 6 игри до 5. Ако загубите играта след това, резултатът ще бъде 6 игри до 6 и ще трябва да спечелите следващите две игри, за да направите резултат от 8 игри до 6 и спечелете сета. Някои комплекти показват резултати от 12 игри до 10, а понякога и повече!

6. Признайте кога е спечелен (или загубен) мач. Независимо от лигата, в която играете, ще трябва да спечелите два или три сета (турнир от Големия шлем). Въпреки това, по същия начин като при игрите и сетовете, ще трябва да спечелите с още два сета. Това означава, че мачовете в 5 сета се печелят, когато един от играчите спечели 3 сета, а за мачовете в 3 сета, първият играч, който спечели 2 сета, печели.

7. Знаеш как да вкараш след мача. В решетка отбележете резултата от всеки изигран сет. Винаги трябва да започнете с резултата си. Например, ако сте спечелили мача, ето как ще изглежда вашата мрежа:
    • 6-3, 4-6, 6-2. Това означава, че сте спечелили първия сет 6 игри на 3; загуби вторите 4 мача на 6; и спечели третите 6 мача до 2.

Част 2 Разбиране на терминологията

1. Разберете какво означава "навсякъде" в тениса. В по-голямата си част „навсякъде“ означава „за всеки лагер“ в тениса. Ако вие и вашият опонент сте спечелили всеки топка, тоест размяна, получавате 15-15. След това можете да обявите „15 навсякъде“. Същото важи и за игрите. Ако всеки играч е спечелил три мача, можете да обявите „3 навсякъде“, преди да започнете да сервирате.

2. Открийте какво означава „любов“. Не, тук не говорим за романтизъм или платонична любов! В света на тениса думата "любов" се отнася до оценка 0.
    • Ако сте служили и не сте спечелили нито една борса, а опонентът ви е спечелил две, можете да обявите "любов-30".
    • Същото е и за игрите. Ако сте спечелили три мача и опонентът ви не е спечелил нито една, можете да обявите „3-любов“.
    • Ако започнете игра, никой играч все още няма точка и можете да обявите: „любов навсякъде“ (което се отпуска, за да започне игра!).
    Отговор от Q lexpert

Какъв е произходът на броенето на точки в тениса?

Разберете думите „равенство“ и „предимство“. В тениса, когато двама играчи имат много стегнат резултат от 40 до 40 по време на игра, има "равенство". Има два начина за игра: или човекът, който спечели точката, печели играта, или вие играете предимството. В този случай трябва да спечелите точката за законност, плюс следващата точка, за да спечелите играта.

3. Разберете "предимство в" и "извлечете полза". Когато играчът, който сервира, спечели точката на законност, има "предимство в" (по този начин сървърът има предимство, с други думи той има само една точка, за да спечели играта). Когато този на рецепцията спечели точката на законност, има "предимство". Ако някой от играчите спечели точката на законност, но не и тази на предимството, тогава резултатът пада до "равенство".
    • Кажете, че имате услугата и вие и вашият опонент печелите 3 борси и след това отново служите. Излишно е да казвате, че вкарвате точката, превръщайки резултата в "предимство в". Ако спечелите точката след това, вие печелите играта! Но ако го загубите, резултатът пада до "равен" и опонентът ви намира допълнителен шанс да ви победи. Да кажем, че той печели точката и следователно довежда резултата до "предимство", след което губи, резултатът отново е равен и т.н.
съвет

• Добре е да обсъдите правилата за оценка преди да играете с партньор за първи път. Някои играчи искат резултатът да бъде обявен преди всяка топка, други - не. Други искат да се отърват от основните правила. Например не играйте предимствата и следователно отменете задължението да спечелите два последователни топки, като стигнете до резултата „40 навсякъде“.
  • Не е нужно да броите точки, можете просто да търгувате с топки с други играчи, което е също толкова интересно, колкото да правите мач!